Rekonstrukcja piersi - dla kogo?

Innowacyjna technika rekonstrukcji piersi

 

Mastektomia jako zabieg chirurgiczny polegający na odjęciu piersi może powodować wiele niekorzystnych zmian, do których najczęściej należą: ograniczeniu ruchomości i zmniejszenie siły mięśniowej kończyny górnej po stronie operowanej, obrzęk limfatyczny kończyny, wady postawy polegające na obniżeniu lub uniesieniu barku, odstawanie łopatki czy wreszcie skrzywienie kręgosłupa.

Dodatkowo po odjęciu piersi u kobiety dochodzi do znacznego obniżenia poczucia własnej wartości jako kobiety, a w szczególności żony czy partnerki w opisanych sytuacjach emocjonalnych, dlatego bardzo korzystnie jest zasięgnięcie porady doświadczonego chirurga plastycznego, który opowie jak można wykonać rekonstrukcje piersi własną tkanką tłuszczową (tzw. lipomodeling piersi). W metodzie tej wykonuje się od 3 do 5 wstrzyknięć tłuszczu aby uzyskać nową pierś utraconą w trakcie mastektomii.

Jednak aby możliwe było bezpieczne pozostawienie skóry piersi, część chirurgów uważa, że guz nie może mieć wymiarów większych niż 2 cm i powinien być oddalony o co najmniej 2 cm od brodawki. Zazwyczaj operacje oszczędzające skórę połączone są z natychmiastową rekonstrukcją piersi. Dzięki temu pacjentka unika przykrego doświadczenia braku piersi.

Odtworzenie gruczołu jest też w tej metodzie prostsze, bo chirurg dysponuje od razu "luźnym" płatem skóry, gotowym do wykorzystania poprzez wszczepienie pod niego implantu lub tłuszczu. Nie trzeba zatem specjalnie rozciągać skóry.

Mastektomia to ciezkie okalecznie kobiety, ktore mozna zlagodzic poprzez przeszczep tluszczu do biustu.

info@klinikagrzesiak.pl
(+48) 572 312 121
System Brava

Jak działa system BRAVA?

BRAVA SYSTEM – system naciągający
skórę przed zabiegiem rekonstrukcji System
stopniowo rozciąga skórę, bezpośrednio
przylega do klatki piersiowej i w ciągu
kilku tygodni rozciąga skórę i tkankę
piersi. Pozwala to na wstrzyknięcie 300ml
tłuszczu w blizny po mastektomii.

dowiedz się więcej o systemie BRAVA
dr Grzesiak